X
تبلیغات
زولا

تلنگر

خون ایرانی با خون لبنانی در سر زمین سوریه با هم در آمیخت

سخنرانی مهم سید حسن نصرالله درباره اقدامات اخیر صهیونیست‌ها»سید حسن نصرالله»، دبیر کل حزب الله لبنان، در مراسم گرامیداشت شش شهید حزب‌الله و یک شهید سپاه پاسدان در جنوب سوریه، سخنرانی کرد. این سخنرانی اولین سخنان سید حسن نصرالله پس از حمله ای است که یکشنبه گذشته توسط یک بالگرد اسرائیلی انجام شد.


 

 

به گزارش خرداد و به نقل از تابناک، سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود با خوش‌آمدگویی به میهمانان گرامی‌داشت شهدای قنیطره، سخن نخست‌ خود را ابتدا به خانواده‌های شهدا اختصاص داد و به آنان تسلیت و تبریک گفت، بعد از این مطالب به عملیات ترور (شهدای) قنیطره و عملیات حزب‌الله (در مزارع شبعا) خواهم پرداخت و در پایان موضع (حزب الله) را بیان خواهم کرد.

 

دبیر کل حزب الله لبنان با عرض تبریک و تسلیت به خانواده‌های شهدای قنیطره، گفت: به همه کسانی که در لبنان، فلسطین، سوریه،‌ عراق و ایران و سایر کشورهای عربی و اسلامی با ما در عزاداری مشارکت کرده و چه با حضور مستقیم یا با تماس و صدور بیانیه‌ به ما تبریک گفتند، تشکر می‌کنم.

 

آرزوی شهادت نصرالله

 

نصرالله گفت: همچنین از همه کسانی از عملیات بی نظیر مقاومت در مزارع شبعا استقبال کردند تشکر می‌کینم. او با بیان اینکه به شهدای قنیطره غبطه می‌خوریم، افزود: آرزو داریم که خداوند به افتخار شهادت آنها را به ما نیز ارزانی کند.

 

وی افزود: وظیفه ما در این مراسم گرامیداشت شهدای مقاومت به شهدای ارتش لبنان در «رأس بعلبک» که از البقاع و لبنان در مقابل گروهک‌های تکفیری دفاع کردند، تقدیر کنیم. تکفیری‌ها همه روز ثابت می‌کنند که همان کاری می‌کنند که اسرائیلی‌ها انجام می‌دهند.

 

شهدای قنیطره نماد سه نسل مقاومت هستند

 

نصرالله با بیان اینکه شهدای قنیطره نماینده سه نسل مقاومت هستند، افزود: با شهادت سرتیپ «الله دادی» در کنار «ابو عیسی» از فرماندهان حزب الله، خون ایرانی با خون لبنانی در سر زمین سوریه با هم در آمیخت و این راز مقاومت است. شهدای قنیطره بیانگر وابستگی کامل خانواده‌هایی به مکتب جهاد شهادت است. آنها در پاسخ به تهدیدات دشمن اعلام می‌کنند: آیا با مرگ مرا تهدید می‌کنی.. کشته شدن سیرت ماست و شهادت کرامت ما از خداوند است.

 

وی در آمیختن خون ایرانی و لبنانی در سوریه را بیانگر وحدت سرنوشت و یکپارچگی نبرد (با اسرائیل) دانست و تاکید کرد: از زمانی که دولت‌ها و جریان‌های سیاسی نبرد (با دشمن صهیونیستی) را تجزیه کردند وارد زمان شکست‌ها شدیم و هنگامی که خون این سرنوشت را یکی کرد وارد دوران پیروزی‌ها شدیم.

 

نصرالله گفت: این شهدا در کنار سایر مجاهدین در خط مقدم جبهه‌ها و در رأس شهدای دیگر هستند و دنیا و تمام متعلقات آن نمی‌تواند بین آن‌چه مجاهدین به آن ایمان و عشق دارند فاصله بیاندازد.

 

اسرائیل در فسادگری به سال‌های گذشته خود بازگشته است

 

نصرالله در خصوص حضور رژیم صهیونیستی در منطقه گفت: منطقه ما متاسفانه از دهه‌ها پیش و دست‌کم از سال 1948 میلادی تاکنون با غده سرطانی و رژیم تروریستی و جرثومه فسادی به نام «اسرائیل» مواجه شده است، «اسرائیل» در تمام طول این سال‌ها چنین بوده، اما در سال‌های اخیر دوباره به شیوه گذشته خود بازگشته است، یعنی فساد و استکبار و خود بزرگ‌بینی بیشتر در فلسطین، علاوه بر اینکه این رژیم همچنان سرزمین‌هایی را در اشغال دارد و به مقدسات در کرانه باختری به بهانه جست‌وجوی 3 صهیونیست شهرک‌نشین ادامه می‌دهد و به نوار غزه تجاوز و به مقدسات توهین و به صورت جدی مسجد الاقصی را تهدید و ساده ترین حقوق بشر فلسطینیان را نقض می‌کند.

 

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «اسرائیل» در سوریه علاوه بر اینکه جولان را همچنان در اشغال خود دارد، از جنگ جاری در این کشور نهایت استفاده را می‌کند و آشکارا از گروه‌های تروریستی تکفیری با هدف تخریب سوریه و ارتش آن حمایت می‌کند و در روز روشن، تجاوز و مواضعی را بمباران می‌کند و در لبنان علاوه بر ادامه اشغال مزارع شبعا قطعنامه 1701 سازمان ملل را که برخی از ما آن را محترم می‌شماریم، به رسمیت نمی‌شمارد و هرگاه بخواهد دست به بمباران و ترور می‌‌زند،‌ همانگونه که در مورد شهید اللقیس شاهد آن بودیم و مابقی لبنان همچنان در دایره خطر باقی می‌ماند.

 

اسرائیل از وضعیت منطقه سوء استفاده می‌کند

 

سید نصرالله تاکید کرد که «اسرائیل» امروز در وضعیتی قرار دارد که احساس می‌کند، توان تهدید همه در منطقه را دارد و می‌تواند به همه هرگاه که اراده کند، تجاوز کند و در راه این تجاوزها با هیچ مانعی مواجه نمی‌شود و تنها بهره برنده از اوضاع منطقه‌ای این است.

 

وی افزود: کشورهای همجوار درگیر جنگ هستند و ارتش‌های منطقه و جنبش‌های مقاومت مشغول مبارزه هستند، در داخل جوامع اختلاف و شکاف بوجود آمده و غیبت کامل حکومت‌های عربی و آنچه اتحادیه عرب نامیده می‌شود، عیان است و این موضوع جدیدی نیست، اما آنچه امروز مورد تاکید قرار گرفته، این است که چیزی تحت عنوان جامعه کشورهای عربی وجود خارجی ندارد.

 

 

حادثه قنیطره عملیات ترور در روز روشن بود

 

دبیر کل حزب الله لبنان در تشریح تجاوز دشمن صهیونیستی به حومه شهرک قنیطره گفت: در روز یکشنبه 18 ژانویه 2015 قبل از ظهر، بالگردهای اسرائیلی با هدف قرار دادن دو خودرو غیرنظامی، همه هفت سرنشین آنها را به شهادت رساندند. آنها در حال بازدید از منطقه قنیطره بودند. این موضوع روشن شده است که آنچه اسرائیلی‌ها مرتکب شدند نشان می‌دهد که این تصمیم در شورای وزیران یا در گروه ویژه نخست وزیر اسرائیل اتخاذ شده بود... این امر بدین معنی است که دشمن با رصد و حساب و کتاب، اطلاعاتی را جمع آوری کرده و با در نظر داشتن خطرات آن، از قبل تصمیم گیری کرده بود. آنچه در قنیطر رخ داد یک عملیات ترور به تمام معناست.

 

وی با بیان اینکه اسرائیل از قبل تصمیم به هدف قرار دادن گروه (مقاومت در قنیطره) گرفته است، تاکید کرد که ما نمی‌دانیم که این تصمیم چه زمانی در بالاترین سطح در رژیم دشمن اتخاذ شده و منتظر موعد اجرا بودند. این امر روز یکشنبه رخ داد و نشان داد ما در مقابل یک عملیات ترور روشن و علنی قرار گرفته‌ایم که هیچ شک و شبهه در آن وجود ندارد. زمانی که شهید اللقیس هدف قرار گرفت ممکن بود که برخی‌ها بگویند که اسرائیل وی را هدف قرار نداده است ولی در عملیات اخیر، ما در فرا روی یک عملیات ترور روشن و علنی شبیه عملیات ترور شهید «عباس الموسوی»، همسر و کودکش قرار گرفتیم که هیچ اتفاق و اشتباهی در کار نبوده است.

 

اسرائیل عملیات را بر عهده نگرفته و نخواهد گرفت

 

این توصیف نتایجی در پی دارد. اسرائیل مسئولیت عملیات روز یکشنبه را بر عهده نگرفت و و کماکان نیز آن را بر عهده نگرفته است و هیچ زمانی آن را اعلام نمی‌کند. اسرائیل هیچ زمانی نمی‌گوید که اسرائیل این کار را انجام داده است. چرا که اگر چنین کند، در برابر مردم خود قرار خواهد گرفت و قواعد درگیری پیچیده خواهد شد و در حال حاضر نیز، گیج و ضعیف و خسته است. اما ما به شهدای خود افتخار می‌کنیم و حزب‌الله خود را در جایگاهی می‌بیند که هر پاسخی را می‌تواند بدهد. اما من اعتقاد دارم که فاجعه برای اسرائیل هنگامی رخ داد که حزب‌الله برای اولین بار شهادت عده‌ای را در قنیطره در پی بمباران اسرائیل اعلام کرد.

 

و امروز نیز اسامی شهدا را اعلام می‌کنیم، چرا که ما شهدای خود را مخفی نمی‌کنیم ما آن‌ را اعلام و به آن افتخار می‌کنیم. در اینجا قاتل ترسیده و گیج شده است اما مقتول اینچنین نیست و به خوبی می‌داند که به کجا رفته است.

 

بهانه ترور؛ اسرائیل در جولان چه می‌کند؟

 

سید نصرالله با مطرح ساختن سوالی درباره بهانه ترور رزمندگان مقاومت در قنیطره گفت: آنچه اسرائیلی‌ها از طریق تحلیلگران و کارشناسان به بیروت درز دادند به یک موضوع ختم می‌شد که گروه رزمندگان مقاومت به دنبال اجرای یک عملیات در جولان اشغالی است. آنها به مسافت شش کیلومتری از مرزهای (فلسطین اشغالی) بودند و بین آنها تا مرزها هزاران عنصر «جبهه النصره» حضور داشتند. گفته شد که نیروهای مقاومت در حال آماده سازی برای عملیاتی بودند که قرار است بعدا اجرا شود و همچنین گفته شد که آنها در حال مقدمه‌چینی برای نصب سکوهای پرتاب موشک در منطقه بودند. یعنی همه این تحلیل‌ها درباره موضوع مقاومت در جولان می‌چرخد. اسرائیلی گمان کردند که مقاومتی در منطقه به وجود آمده و لذا بایستی آن را هدف قرار داد. سوالی که اینجا برای ملت و مخالفان سوری، ملت‌های فلسطینی و لبنان و همه ملت‌های منطقه مطرح می‌شود که اسرائیل در منطقه مرزی جولان تا پایین‌ترین نقطه‌ای که ارتش سوریه در آن حضور دارد، چه کار می‌کند؟

 

نصرالله: گریه کردم

 

پس از عملیات قنیطره، مطلوب اسرائیل بود که حزب الله گیج و ضعیف و دچار خسران شود. در این ترور یک بعد انسانی و عاطفی دارد و ما بله دردمند شدیم و غمگین و من نیز یک روز گریه کردم و من پدری همانند دیگر پدران هستم.

اما سوای این همه آن چیزی که در این مصیبت بدست آوردیم جز خیر و برکت و جز نشانه‌ای از الطاف الهی نبود و اسرائیلی‌ها بدانند که ما اینگونه در منطق و راه و روش خود می‌اندیشیم و ما این را همچنین از کربلا و سیده زینب (س) به عاریه گرفته‌ایم و سیده زینب (س) هنگامی که از او سوال شد خدا با برادرش چه کار کرد وی فرمود:

 ما رأیت الا جمیلا.

 

نصرالله افزود: در مقابل جنایت قنیطره و دیگر جنایات، ما دردمندیم و آن‌ سخنی را می‌گوییم که سیده زینب (س) فرمود: «ما رایت الا جمیلا»، و میان ما و دشمن دنیا و آخرت قرار دارد.  

 

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: از همان ساعات اولیه اعلام تجاوز «اسرائیل» همه به تحلیل و تفسیر این تجاوز پرداختند و در این زمینه یک سوال اساسی و مرکزی وجود داشت، اینکه «آیا حزب الله به این تجاوز پاسخ می‌دهد یا در برابر آن سکوت اختیار می‌کند»؟ در صورتی‌که پاسخ مثبت است، این واکنش چه و چگونه خواهد بود و حد و مرزها چیست. این سوالات از روز یک‌شنبه تا روز چهارشنبه مطرح بودند، اما بحث بزرگ‌تر نزد اسرائیلی‌ها بود.

 

وی افزود:‌ اما هم اکنون موضوع پایان یافته تلقی می‌شود و پاسخ بسیاری از سوالات داده شده و آنچه مهم است، آن چیزی است که پس از اعلام حزب الله مبنی بر برعهده گرفتن مسئولیت پاسخ به تجاوز قنیطره برسر «اسرائیل» آمده است، در حالی‌‌که این رژیم ادعا می‌کند، قدرت منطقه‌ای بزرگی است که تمام کشورهای منطقه را تهدید می‌کند، در حالی‌که نحوه تعامل «اسرائیل» با عملیات به گونه‌ای غیر از آن چیزی بود که مدعی آن بود، تا آنجایی که من اطلاع دارم، «اسرائیل» حتی مسئولیت تجاوز قنیطره را به صورت رسمی برعهده نگرفت.

 

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد:‌ نحوه تعامل «اسرائیل» با وجود یک سردار ایرانی در تجاوز قنیطره نیز جای سوال دارد، چون موجب شد تا این رژیم در جبهه شمالی به حالت آماده باش درآید و اقدامات پیشگیرانه اتخاذ و استحکامات و تجهیزات جدید به این منطقه ارسال کند و فعالیت‌های اطلاعاتی و امنیتی 100 در 100 افزایش یافتند، حتی شهرک‌نشینان نیز پنهان شدند، اگرچه می‌گفتند که چیزی نیست و اتفاقی نیفتاده و با وجود تهدیدات، نامه‌های مختلفی از سوی کشورهای مختلف ارسال شدند، اما فکر و ذهن تمام «اسرائیل» بر لبنان و بر یک کلمه متمرکز بود، یعنی «موضع حزب الله» و اینکه حزب الله چه خواهد کرد؟

 

نه ایران، نه دوستان مقاومت هیچ یک مانع پاسخ دادن ما نشدند

 

سید نصرالله خاطر نشان کرد: اولین موفقیت‌های این شهدا آن بود که از روز یک‌شنبه تا چهارشنبه «اسرائیل» به حالت آماده باش مطلق و در انتظار آن بود که حزب الله چه خواهد کرد و این حاصل نشد، مگر به برکت و عزم و اراده این شهدا و محیطی که این شهدا را پرورش داد.

 

دبیرکل حزب الله لبنان در ادامه سخنرانی‌اش گفت: صحبت از آن بود که ایران برای ممانعت از پاسخ حزب الله تماس خواهد گرفت و یا اینکه رهبران سوریه چنین تماسی را برقرار خواهند کرد، اما من به شما می‌گویم که هیچ یک از دوستان راضی به ذلت و خواری ما و ریخته شدن خون‌مان و اینکه بنشینیم و نظاره‌گر باشیم، نیستند.

 

سید حسن نصر الله تاکید کرد که (تأثیر) سمفونی پرونده هسته‌ای ایران در لبنان (آنچنان که برخی تحلیل می‌کنند) معنا ندارد، همانگونه که ارتباطی به انتخاب رئیس جمهور و پاسخ مقاومت ندارد، از من می‌شنوید، دست از این صحبت‌ها بردارید.

 

هیچ تردیدی در پاسخ ترور قنیطره نداشتیم

 

وی افزود: آماده باش اسرائیل کافی بود که به اسرائیلی‌ها بگوید که دیگر این توان را ندارید که مردم را به قتل برسانید و بروید با آرامش بخوابید به گونه‌ای که گویی که یک پشه را کشته‌اید. طرف اسرائیلی همه احتمال‌ها را جدی گرفت زیرا می‌داند که مقاومت توانمند و آماده واکنش است. او بیش از هر شخص دیگری ما را می‌شناسد و شاید این امر ناشی از فعالیت‌ جاسوس‌ها باشد.

 

نصرالله با بیان اینکه طرف اسرائیلی می‌دانست که همه احتمالاتی که درباره آنها سخن گفته ممکن بود، افزود: از همان ساعات نخست روز حمله به قنیطره، ما به روشنی (ایمان داشتیم) که باید پاسخ این عملیات را بدهیم و هیج تردیدی در آن نداشتیم. دشمن بایستی به خاطر جنایتش مجازات شود و به روند قتل و حملات صهیونیستی پایان داده شود. این امر لیاقت جانفشانی دارد. منطقه عملیات، عملیات و گزینه‌های پیش رو را مشخص کردیم و بدترین احتمالات را نیز در مد نظر قرار گرفتیم. اسرائیلی‌ها قبل از روز چهارشنبه (عملیات مزارع شبعا) این موضوع را می‌دانست که ما آماده دست زدن به اقداماتی فراتر از این هستیم.


منبع


تاریخ ارسال: جمعه 17 بهمن‌ماه سال 1393 ساعت 07:32 ق.ظ | نویسنده: انجمن اسلامی | چاپ مطلب
نظرات (0)
برای نمایش آواتار خود در این وبلاگ در سایت Gravatar.com ثبت نام کنید. (راهنما)
نام :
پست الکترونیک :
وب/وبلاگ :
ایمیل شما بعد از ثبت نمایش داده نخواهد شد